Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 21 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ruošiesi gyvenimo skrydžiui – nepamiršk parašiuto

Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė dalyvavo Šiauliuose vykusiuose Jaunimo finansinio raštingumo, pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto ,,Nepamiršk parašiuto“ mokymuose,  kuriose pristatyta, kaip ugdyti besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo, vyresniųjų klasių mokyklų moksleivių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą. Jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ iniciatyva padėti ugdyti moksleivių finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui.

 

Mokymų metu informuota kaip perteikti jaunimui informaciją apie socialinio draudimo sistemą Lietuvoje,  jos naudą, „Sodros“ veiklą. Taip pat padėti moksleiviams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina kiekvienam asmeniškai ir visai visuomenei socialinis draudimas, „Sodra“. Jaunimo koordinatoriai yra šio projekto partneriai.

„Visų šeimų misija yra vaiką, jaunimą paruošti savarankiškam gyvenimui, kuriame yra mokesčiai ir socialinės garantijos. Kaip ir visas visuomenės mokslo kursas apie sociologiją, politiką ir ekonomiką... Gaila, kad šio kurso nėra švietimo ir ugdymo įstaigose ekonomikos pamokose, o būtų labai naudinga. Džiugu, kad praeitais metais į šį projektą įsijungė Joniškio „Aušros“ gimnazija ir tapo viena iš 20 geriausių Lietuvos  komandų“, – dalinosi mintimis Vilma Bartašienė.

Projekto koordinatoriaus Donato Jankausko teigimu, šiai dienai vyraujančios problemos yra nelegalios pajamos, darbo stažo trūkumas, mokesčių mokėjimo vengimas, socialinių garantijų trūkumas. Projekto tikslas didinti suvokimą apie SODRĄ, mažinti „šešėlį", didinti oficialias pajamas, plėsti socialinę apsaugą. Projektas „Nepamiršk parašiuto“ kviečia prisijungti visus moksleivius ir mokytojus, norinčius sužinoti daugiau apie valstybinį socialinį draudimą, pirmąjį darbą ir jo iššūkius, samdomo ir savarankiško darbo skirtumus, įmokas ir mokesčius, socialines garantijas ir pan. 

Norintys dalyvauti projekte turi kreiptis el. paštu mokykloms@sodra.lt. Daugiau informacijos galima rasti čia

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook