Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. liepos 24 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Švietimo bendruomenės atstovai baigė vieną neformaliųjų studijų etapą

Dvidešimt devyni Joniškio rajono švietimo bendruomenės atstovai iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, ikimokyklinio ir neformaliojo švietimo įstaigų, rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų baigė įžanginį  projekto „Lyderių laikas 3“ neformaliųjų studijų modulį „Švietimo lyderystės samprata“.

Šešių dienų mokymų metu modulio studentai gilinosi į teorinius ir praktinius lyderystės aspektus, analizavo komandinio darbo patirtis, komandos stiprinimo metodus, sprendė įvairias vadybines užduotis. Įžanginį modulį lankė ugdymo įstaigų direktoriai, pavaduotojos, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai. Įžanginio modulio lektoriai – psichologas, įvairių verslo ir viešojo sektoriaus įmonių konsultantas Audrius Matiukas ir Šiaulių universiteto dėstytoja dr. Jūratė Valuckienė.

Neformaliųjų studijų programa – dalis 2019 m. vasario mėnesį rajone prasidėjusio projekto „Lyderių laikas 3“, kurios paskirtis – sustiprinti lyderystės kompetencijas bei švietimo vadybos išmanymą taikant į praktiką ir patirtį orientuotas mokymosi strategijas. Ši programa buvo sukurta ir išbandyta ankstesniuose projekto „Lyderių laikas“ etapuose, joje jau mokėsi 270 nacionalinio, savivaldos bei mokyklos lygmens švietimo atstovų iš visos Lietuvos. 

Neformaliųjų studijų programos moduliais siekiama, kad švietimo bendruomenės atstovai įgytų naujos patirties bei kompetencijų, bendradarbiaudami su kolegomis iš savo ir kitų savivaldybių refleksyviai analizuotų savo praktiką, kurtų naujas veiklos idėjas. Programą baigę dalyviai gebės integruoti teorines žinias į savo praktinę veiklą, kurdami  ir įgyvendindami pozityvius mokymosi pokyčius savo klasėje, mokykloje, savivaldybėje ir šalyje.

Mokymasis neformaliojoje programoje buvo įtraukiantis ir aktyvus, daugiau dėmesio skirta savarankiškam ir praktiniam darbui. Mokymų metu įgytas teorines žinias klausytojai turėjo pritaikyti praktiškai: modulis baigtas atsiskaitymu, kurio metu grupės pristatė savo savivaldaus mokymosi projektus.  

Šiuo metu švietimo bendruomenės nariai gali rinktis kitus neformaliųjų studijų modulius: „Besimokantis lyderis“ ir „Lyderio santykiai su kitais“, kurių pradžia numatyta jau ateinantį rudenį.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook