Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 12 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
„Šimtmečio dovanų“ savanoriai

Gruodžio 3 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyko padėkos vakaras, į kurį susirinko daugiau nei keturi šimtai savanorių iš visos Lietuvos, paskyrusių savo laiko Lietuvai – įvairioms savanorystės veikloms. Filharmonijoje vyko vieno iš kertinių valstybės atkūrimo šimtmečio projektų „Šimtmečio dovanos“ finalinis renginys.

Vos kiek daugiau nei prieš metus startavęs „Šimtmečio dovanų“ projektas suvienijo daugiau nei 400 000 žmonių, kurie Lietuvai padovanojo daugiau nei 1000 dovanų, o savanorystei skyrė daugiau nei 500 000 valandų. Savanoriai visoje Lietuvoje kūrė gražesnę aplinką, tvaresnę bendruomenę, dalijosi savo žiniomis su kitais, rūpinosi jų aplinkoje gyvenančiais neįgaliaisiais, sergančiais, vienišais senjorais, vaikais, nepasiturinčiomis šeimomis, skirdami savo dėmesį ir laiką.

Projektu siekiama auginti savanorystę Lietuvoje ir skatinti kurti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Buvo raginama įteikti savo Šimtmečio dovanas – veikti, kurti, savanoriauti, būti aktyviais ir neabejingais piliečiais – tais, kuriems rūpi, kurie patys kuria malonesnę aplinką, tvirtesnę bendruomenę, rūpinasi kitais.

Nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, viešosios įstaigos, privatūs asmenys ir įmonės buvo kviečiami registruoti savo „Šimtmečio dovanas“ – savanoriškas veiklas – pagal šias kategorijas: laikas bendrystei, laikas gražesnei aplinkai, laikas kitam, laikas dalijantis savo žiniomis.

Rajono bendruomenės dalyvavo šioje iniciatyvoje ir gruodžio 3 d. padėkos šventėje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dalyvavo atstovai iš Stupurų kaimo bendruomenės, asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“, Kalnelio kaimo bendruomenės „Sidabrė“, Stungių kaimo bendruomenės, Plikiškių kaimo bendruomenės „Šaltinis“.

Susirinkusius savanorius į šventinį padėkos vakarą pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.  

„Savo savanoriška veikla visus šiuos metus Jūs ne tik dovanojote dėmesį ir viltį šalia esantiesiems, atlikote daugybę gerų darbų savo bendruomenėms, bet ir prisidėjote prie sąmoningesnės visuomenės ir stipresnės valstybės kūrimo. Prieš du metus startavęs projektas jau padovanojo daugiau kaip 1000 dovanų Lietuvai. Tai milžiniškas pasiekimas – savanorystei skirta beveik pusė milijono valandų. Kviečiu visus ir toliau kartu kurti gražesnę, artimesnę ir stipresnę Lietuvą, nes aktyvūs ir atsakingi piliečiai – didžiausias mūsų valstybės turtas“, – sakė premjeras.

Jis nuoširdžiai padėkojo šventės dalyviams už labdaringus darbus, už bendrystės įgūdžių ugdymą, miestų ir miestelių puošimą. Vyriausybės vadovas pakvietė visus toliau kartu kurti gražesnę, artimesnę ir stipresnę Lietuvą ir pabrėžė, kad aktyvūs ir atsakingi piliečiai – didžiausias mūsų turtas.

Renginio metu savo mintimis apie savanorystę ir jos prasmę pasidalijo kunigas Algirdas Toliatas, kurio iniciatyva buvo prikelta Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, kur kone kasdien rengiamos parodos, švietimo ir bendruomenės renginiai, puoselėjamos ir skatinamos savanorystės tradicijos.

„Daryti gerus darbus reikia gerai ir nuolatos. Kai mes darome gerus darbus, pirmas atlygis mums yra tie patys geri darbai, kurie tampa mūsų dalimi. Mes patys tampame tuo, ką darome, kuo dalijamės su kitais, todėl jūsų savanorystės darbai liudija, kad jūs esate patys geriausi Lietuvos šimtmečio ambasadoriai. Kviečiu nesustoti ir toliau daryti gerus darbus“, – kalbėdamas apie savanorystę sakė A. Toliatas.

Akustinės muzikos koncertą dovanojo Monika Pundziūtė. Po renginio visi dalyviai buvo pakviesti ragauti Jolitos Vaitkutės desertų instaliaciją.

Bendruomenių atstovai dėkingi Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui už suteiktą transportą visiems drauge nuvykti į renginį.

Rasa Birutytė
Vaclovo Martinaičio ir Rasos Birutytės nuotraukos

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook