Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 31 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tradiciniai kultūros renginiai Joniškio rajone

 

Kada vyksta

Pavadinimas, aprašymas

Kur vyksta

Organizatorius

Kas treji metai

Respublikinė tautodailininkų tapybos darbų paroda, skirta Adomo Varno premijai laimėti

A. Varnas - žinomas dailininkas, įvairių liaudies meno šakų puoselėtojas, P. Galaunės bendražygis, joniškietis. Parodoje pristatomi autoriai iš visos Lietuvos, o jos lankytojai ir kompetetinga komisija renka geriausius autorius, kurie parodos uždarymo ceremonijoje apdovanojami premijomis ir rėmėjų prizais.

Joniškio kultūros centras

Joniškio kultūros centras

Balandžio pabaiga

Pavasarinė sodinukų mugė „Jurginių kermošius“

Mugės metu Joniškio žemės ūkio mokykloje prekiaujama sodinukais, augalais, augalų apsaugos ir priežiūros priemonėmis,  sodo technika, lauko baldais, liaudies meistrų darbais. Jos metu įteikiami Metų Jurgio ir Jurgitos apdovanojimai. Gerą nuotaiką dovanoja muzikiniai pasirodymai.

Joniškio žemės ūkio mokykla

Joniškio žemės ūkio mokykla

Gegužės mėn.
(kas 3 metai)

Joniškio rajono meno šventė

Tai dviejų dienų šventė, kurią sudaro folkloro dienos šventė ir dainų bei šokių dienos šventės. Folkloro dienoje dalyvauja rajono ir svečių folkloro kolektyvai, pristatoma Joniškio krašto tautodailė, amatai. Dainų ir šokių dienoje taip pat koncertuoja rajono ir svečių mėgėjų meno kolektyvai.

Joniškio miesto poilsio zona

Joniškio kultūros centras

Birželio mėn. paskutinį šeštadienį

Žagarės miesto šventė

Paskutinį birželio šeštadienį, per Šv. Petro ir Povilo atlaidus, Žagarė švenčia gimtadienį. Miesto šventė skirta įvairaus amžiaus ir skirtingų interesų žmonėms. Prasideda šventė miesto žadinimu, kviečianti į atidarymą, kuris vyksta Miesto aikštėje; viliojanti žagariečių kolektyvų programomis - koncertu, Žagarės mėgėjų teatro spektakliu; atvykusių profesionalių aktorių ir muzikantų programomis Žagarės Naryškino dvare. Šventė vainikuojama populiariosios muzikos atlikėjų koncertais ir spalvingu fejerverku.

Šv. apašt. Petro ir Povilo bažnyčia, miesto stadionas, prie Naryškino dvaro rūmų.

Žagarės kultūros centras,

Žagarės seniūnija

Pirmą liepos šeštadienį

Joniškio miesto šventė

Ši šventė tęsiasi dvi dienas ir renginių pasirinkimo įvairovė labai didelė: buvusių kraštiečių susitikimai, įvairūs koncertai, tautodailininkų ir amatų mugė, renginiai vaikams. Šventę vainikuoja fejerverkai, diskoteka.

Miesto centras, Žemaičių g.,
Aušros gimnazijos stadionas

Joniškio rajono savivaldybė,

Joniškio kultūros centras

Liepos mėn.

Žagarės vyšnių festivalis
Viena masiškiausių Žagarės pramoginių švenčių, skirta vietiniams gyventojams ir miestelio svečiams. Šventės metu galima pasigrožėti parodomis žirgų konkūrais pasiklausyti populiarių grupių atliekamos muzikos. Šventę vainikuoja fejerverkai.

Šv. apašt. Petro ir Povilo bažnyčia, miesto stadionas, prie Naryškino dvaro rūmų

Žagarės regioninis parkas,

Žagarės kultūros centras

Rugsėjo mėn.

Vytauto Didžiojo karūnavimosi diena

Mišios Juodeikių bažnyčioje, muziejinė ekspozicija namelyje kuriame gyveno Tėvas Stanislovas. Gaižaičių pagrindinės mokyklos mokinių, Žagarės kultūros centro mėgėjų kolektyvų ir kviestinių profesionalių kolektyvų programa prie Vytauto Didžiojo paminklo Juodeikių kaime.

Juodeikių kaimas

Žagarės kultūros centras

Paskutinį rugsėjo šeštadienį

Tradicinė Šiaurės Lietuvos paroda -mugė „Joniškis“

Parodoje-mugėje dalyvauja žemės ūkio produkcijos gamintojai ir perdirbėjai, įmonės prekiaujančiuos trąšų ir augalų apsaugos priemonėmis, žemės ūkio technika ir atsarginėmis dalimis, sėklomis, sodinukais, dekoratyviniais augalais, firmos ir asmenys užsiimantys netradiciniu žemės ūkiu, kaimo verslais, tautodailininkai, kaimo bendruomenės, kiti kaimo plėtros dalyviai bei visi norintys parduoti savo išaugintą produkciją, reklamuoti, supažindinti su įmonės veikla, reprezentuoti save. Mugės metu vyksta tradicinis floristinių kilimų konkursas  „Gyvenimo kelias“, kuriame varžosi visi pageidaujantys, pagrindinių, vidurinių, žemės ūkio ir profesinių mokyklų mokytojai ir moksleiviai, gėlininkai, floristai, kaimo bendruomenės, gėlių parduotuvės. Visi norintys kviečiami išbandyti jėgas įvairiose sportinėse rungtyse.

Joniškio žemės ūkio mokykla

Joniškio žemės ūkio mokykla

Rugsėjo mėn.

Saulės mūšio pergalės dienos minėjimas

Tai ritualinis ir meninis istorinio mūšio, kuriame buvo sutriuškintos Livonijos ordino riterių pajėgos, įprasminimas. Mūšio vietoje vyksta įspūdingas atminimo ritualas, istorikų komentarai. Dalyvauja rajono moksleivija, svečiai ir kolektyvai iš Vilniaus, Šiaulių, Pakruojo, Rygos, Jelgavos, Duobelės.

Jauniūnai

Joniškio kultūros centras

Lapkričio mėn.

Respublikinis-tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bendraamžių scena“

Tradicinis festivalis, kuriame dalyvauja ne tik vaikų mėgėjų teatrai, bet ir studentai bei profesionalai. Į šį renginį kas antri metai kviečiami teatro kolektyvai iš visos Lietuvos, kaimyninės Latvijos bei kitų užsienio šalių. Festivalyje vyksta kūrybinė laboratorija, gitarų vakaras.

Joniškio kultūros centras

Joniškio kultūros centras

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2019-05-29 16:09:18