Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tarptautinio festivalio metu Konine plėtoti kultūriniai ryšiai

Balandžio 5-8 dienomis Konino miesto (Lenkijos Respublika) prezidento Piotro Korytkowskio kvietimu tarptautiniame giminingų miestų festivalyje lankėsi Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkė Vita Vitkauskienė, Joniškio kultūros centro grupė „Ašalia“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), rajono tautodailininkai Dalia Petraitienė ir Dalius Udrakis.

Pastarieji festivalio metu prekiavo ne tik savo, bet ir kelių kitų rajono tautodailininkų – Redos Pečkuvienės, Vido Sakalausko, Gasčiūnų amatų centro darbuotojų darbais. Kartu su grupe „Ašalia“ koncertavo ir į partnerius lenkų kalba kreipėsi Joniškio rajono savivaldybės tarybos narė Vidutė Petraitienė. Renginio metu daugiausia dėmesio sulaukė tautodailininkės, savivaldybės stipendininkės D. Petraitienės ir Gasčiūnų amatų centro darbuotojų darbai.

Į festivalį atvykę 11 šalių mėgėjų meno kolektyvai, amatininkai, kultūros specialistai ne tik pristatė savo regioną, bet ir dalijosi kultūrine patirtimi ir ateities planais. Su joniškiečiais susitiko Konino miesto viceprezidentas Witoldas Nowakas, kuris pasiūlė gegužės mėnesio pabaigoje atvykti į Konine vyksiantį tarptautinį  profesionalių dailininkų plenerą Joniškio krašto atstovui.

Susitikimo metu buvo nutarta Konino miesto savivaldybės Kultūros skyriui pateikti Joniškio rajono savivaldybės sprendimą dėl galimybės dalyvauti tarptautiniame profesionalių dailininkų plenere. To paties susitikimo metu Konino miesto savivaldybės viceprezidentas ir Kultūros skyriaus atstovai išreiškė norą Joniškio Baltojoje sinagogoje surengti Konino regiono dailininkų darbų parodą.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkė V. Vitkauskienė užsienio partnerius informavo, kad šiuo metu dar galima rezervuoti sinagogos patalpas rugsėjo ir spalio mėnesiams, nes daugelis parodų organizatorių jau visas kitas parodų datas yra suderinę gerokai iš anksto. Jeigu Konino miesto savivaldybei siūlomi mėnesiai parodai organizuoti netiks, bus siūloma ją numatyti kitąmet.

Praėjusiais metais Joniškio rajono savivaldybės atstovai užmezgė ryšius su Briansko (Rusija) kultūros atstovais. Šiemet festivalyje susitikę abiejų šalių kultūros atstovai supažindino mėgėjų meno kolektyvus. Susitikimo metu buvo kalbėta, kad Brianskas bendradarbiauja su Akmenės rajono ir Aucės rajono savivaldybėmis. Šių metų liepos mėnesio pabaigoje Briansko kultūros centro kolektyvas lankysis Aucės (Latvija) rajono savivaldybės organizuojamame tarptautiniame festivalyje ir vykdami pro Lietuvą, galėtų Joniškio krašto gyventojams padovanoti savo koncertą. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė E. Šivickaitė pažadėjo šį klausimą aptarti su Joniškio rajono savivaldybės vadovais.

Festivalio metu kontaktais asikeista su Bulgarijos ir Kinijos amatininkais. Pasak vyriausiosios specialistės E. Šivickaitės, norėtųsi ateityje auginti kasmet Gasčiūnuose organizuojamą Amatų šventę, kurioje pernai dalyvavo atstovai iš Latvijos. Bulgarai prekiauja gera kosmetika, amatininkių dirbiniais, kurie, lyginant su Lietuvos kainomis, nėra brangūs. Dėl šios priežasties Konine vykusio festivalio metu jų dirbiniai buvo tiesiog graibstomi. Tad, buvo nuspręsta apsikeisti kontaktais su kai kurių šalių amatininkais.

Muziejininkė V. Vitkauskienė bulgarams pristatė Amatų šventę ir jos tradicijas, tačiau dėl dalyvavimo šiųmetinėje Amatų šventėje bulgarai abejoja, nes tomis dienomis ir pas juos vyks įvairūs kultūriniai renginiai. Deyang savivaldybės (Kinija) Kultūros, laidų, televizijos ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotojui Tu ShengKe joniškiečiai įteikė juodą lietuvišką duoną. Ja Kinijos atstovai be galo domėjosi ir ilgai aptarinėjo.

Reikėtų pridurti, kad į Koniną atvežtą juodą lietuvišką duoną labai vertina ne tik patys lenkai, bet ir jų svečiai. E. Šivickaitė minėjo, kad nešant juodą duoną, ją dažnai bandė žmonės paimti prašydami ją parduoti. Joniškiečiai juokavo, kad renginio metu duoną teko itin akylai saugoti. Nepamiršta ir rajono tautodailininkų motinėlė, Joniškio garbės pilietė Aniceta Krajinienė. Jai iš Konino parvežtas suvenyrinis arkliukas, kuris turėtų papildyti gerbiamos Anicetos įspūdingą žirgų kolekciją.

Festivalyje su kultūrine programa pasirodė ir Joniškio rajono savivaldybės partneriai iš Santa Suzanos (Ispanija) miesto.

Joniškio kultūros centro grupei „Ašalia“ buvo įteiktas Konino miesto prezidento padėkos raštas už puikų pasirodymą ir savo krašto reprezentaciją.

Pernai Joniškio miesto dienos šventės metu Joniškio rajono ir Konino miesto savivaldybių vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o prieš tai šalių draugystė buvo plėtojama remiantis dar 2009 metais pasirašytu ketinimų protokolu.  

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook