Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. liepos 8 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Rajono meras V. Gailius: reali bedarbystės tikrovė nėra atspindima skaičiais, problemos slypi kitur

Lapkričio 12 d. vyko pirmasis Joniškio rajono savivaldybės bendradarbiaujančių institucijų – Joniškio rajono savivaldybės administracijos ir Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba)  atstovų susitikimas su Kepalių seniūnijoje registruotais bedarbiais ir darbdaviais.

Iniciatyva rengti Užimtumo tarnybos dienas Joniškio rajono savivaldybės seniūnijose kilo bendro susitikimo-diskusijos metu, vykusio dar spalio mėnesį, kuomet su Užimtumo tarnyba, seniūnais ir verslininkais aptarta rajono užimtumo situacija ir aktyviai diskutuota apie priemones, kurios padėtų ilgalaikius bedarbius grąžinti į darbo rinką.

Susitikimo pradžioje Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius atkreipė dėmesį, kad reali bedarbystės tikrovė nėra atspindima skaičiais, Užimtumo tarnyboje registruotų asmenų skaičius yra net mažesnis nei šiuo metu esančių laisvų darbo vietų. Problemos slypi kitur, todėl būtina jas identifikuoti ir išspręsti.

„Visi esame susirinkę šiandien tam, kad bendrai spręstumėme užimtumo problemą ir nedarbo lygį rajone. Esu dėkingas visiems, kas šiandien atvyko į susitikimą, nes tai rodo, kad Jums rūpi bendros rajono problemos.“ – kalbėjo rajono meras.

Joniškio rajono savivaldybė dirba visų rajono gyventojų gerovei, pradedant pačiais mažiausiais – Kepalių seniūnijoje esanti Gasčiūnų pagrindinė mokykla ir darželis veikia. Pavėžėjimo problemos išspręstos. Didesnė problema yra ta, kad vaikai, kurie auga matydami, jog jų tėvai neina į darbą, gali perimti tokį pavyzdį ir patys ateityje elgtis taip pat.

Administracijos direktorė Valė Kulvinskienė taip pat pasisakė už praktinius dalykus: „Džiaugiuosi, kad randame bendrą kalbą su Užimtumo tarnyba. Skatinu visus nebūti skeptiškais šios priemonės atžvilgiu. Linkiu gerai ir pozityviai padirbėti, kad šiandienos susitikimas duotų realių rezultatų“.

Po pirmo susitikimo, deja, paaiškėjo ir reali situacija. Dėl pateisinamų priežasčių Kepalių seniūnijoje nedirba tik apie 10 procentų Užimtumo tarnyboje registruotų bedarbių. 50-60 procentų dirba neįdarbinti – naudojant žemės ūkio bei miškininkystės paslaugų kvitus arba nelegaliai. Todėl bus dedamos visos pastangos tokios ydingos praktikos naikinimui.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook