Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 20 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Rajono meras: mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai turi būti vertinami itin atsakingai ir nesukelti mokestinės naštos gyventojams

Spalio mėnesį LR Seime užregistruoti mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai gali padidinti gyventojų mokestinę naštą. Todėl Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius kreipėsi raštu į LR Seimo narį Liudą Jonaitį ir Seimo Laikinąją Šiaulių krašto bičiulių grupę.

Meras atkreipė dėmesį, kad minėto įstatymo projekte nustatyti ženkliai padidinti tarifai dėl mokesčio už aplinkos teršimą sąvartyne atliekomis, lyginant su 2019 metams nustatytu 5 Eur / t mokesčiu, t. y. 15 eurų už toną, 2021 m. – 30 eur/t; 2022 m. – 50 eur/t.

Didėjantys vietinės rinkliavos paslaugų, atliekų priėmimo ir apdorojimo įkainiai už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuo 25 iki 40 proc. taip pat turės įtakos mokesčio didėjimui.

„Toks žymus ir staigus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą mokesčio padidėjimas neabejotinai padidins gyventojų mokestinę naštą, todėl  siūlau Seimo nariams itin atsakingai vertinti Įstatymo pakeitimus ir jų  tikslingumą“, – kreipimesi nurodo rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.  

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook