Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 26 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Projektas „Lietuvos atkūrimui 100 metų“ ir „Baltijos kelias – Laisvės kelias“

Rugpjūčio 23 d. joniškiečiai tradiciškai vyko į Pasvalio rajoną, kur kasmet paminimas Baltijos kelias. Praėjo 29-eri metai nuo to laiko kai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibę rankomis sudarė gyvą apie 650 km grandinę per Baltijos valstybes, išreikšdami norą būti laisvais ir sujungdami Vilnių, Rygą bei Taliną.

Renginio pagrindinė organizatorė ir vedėja, Lietuvai pagražinti draugijos Joniškio skyriaus pirmininkė Vida Peleniuvienė kartu su draugijos nariais organizavo išvyką į Pasvalio rajono Saločių seniūnijos Kubiliūnų vienkiemį prie joniškiečių pastatyto kryžiaus.

Renginys prasidėjo Tylos minute, pagerbiant visus, kurių nebėra mūsų bendrystėje. Visi dalyviai pakviesti susikibti į Vienybės rankų grandinę ir sugiedoti Lietuvos himną.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė LR Seimo narys Vitalijus Gailius, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintaras Gegužinskas, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Bauskės kultūros bendruomenės „Astra“ vadovė Danutė Slavinska, Saločių miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenės pirmininkė Dovilė Valančienė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkas Julius Lukys, Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių AŠR Joniškio 6-oji šaulių kuopa ir vadas Gintaras Čagus.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis prisimindamas Lietuvos himno žodžius kvietė visus būti vieningais ir išlaikyti šią tradiciją Baltijos kelyje. Rajono vadovas padėkojo Vidai Peleniuvienei, kuri daugelį metų vis suburia joniškiečius, organizuoja Baltijos kelio renginį. Meras padėkojo Kubiliūnų kaimo vienkiemo savininkams Virginijui ir Dangirai Valantonims, kurie noriai priėmė svečius savo sodyboje, prie kurios stovi joniškiečių kryžius.

 „Kas yra Baltijos kelias, kokią reikšmę ši šventė turi šiandien? Tai yra istorinis nuostabus faktas apie praeitį. Mes negalime švęsti praeities, galime ją minėti ir dėkoti. Baltijos kelias tampa vienu iš daugelio datų mūsų istorijoje ir kokias vertybes augina mūsų širdyse: bendrystės ir meilės savo žmonėms, savo šaliai, pagarbą protėviams. Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, galime džiaugtis ir didžiuotis savo kultūra ir tradicijomis.“– kalbėjo Vida Peleniuvienė.

Visi kolektyvai ir renginio dalyviai apdovanoti Lietuvai pagrąžinti draugijos padėkomis už bendrystę, už pastangas ugdant tautiškumą, pilietiškumą, dalyvavimą Lietuvos šimtmečio valstybiniame projekte „Baltijos kelias – Laisvės kelias“. Visuomenininkas Nerijus Kaminskas ir jo šeima apdovanoti už nuolatinį ir aktyvų dalyvavimą Baltijos kelio renginiuose. Padėkota Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvui ir direktorei J. Bučinskienei.

Menines programas atliko Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiška kapela (vadovė E. Rudienė), LPS Joniškio skyriaus ansamblis „Bočiai“ (vadovė A. Gavorkienė), Bauskės kultūros bendruomenės „Astra“ ansamblis (vadovė D. Slavinska), Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos atviras jaunimo centras, Joniškio 6-oji šaulių kuopos narės K. Ponelytė ir M. Čiagutė atliko G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“.

Eiles skaitė Pasvalio literatų klubas „Užuovėja“ nariai, pirmininkė R. Grubinskienė, Biržų literatų klubo „Versmė“ poetai,  Joniškio krašto literatai.

Joniškio rajono savivaldybė prisidėjo prie šio tradicinio minėjimo – Lietuvai pagražinti draugijos Joniškio skyriui pagal parengtą projektą „Baltijos kelias – Laisvės kelias“ buvo skirta finansinė parama. Finansavimas skirtas iš programos „Nevyriausybinių organizacijų veiklos kokybės gerinimo ir efektyvumo didinimo skatinimas“.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

Daugiau renginio akimirkų – fotogalerijoje

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook