Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 21 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pritarta savivaldybės vadovų siūlomai idėjai

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir administracijos direktorė Valė Kulvinskienė Šiaulių vyskupijos kurijoje susitiko su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Susitikimo metu aptartos itin opios problemos – Žagarės I-osios Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios esama būklė ir Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai priklausantys, nenaudojami ir apleisti pastatai, kurie galėtų būti  pritaikyti rajono gyventojų poreikiams.

„Dabartinė Žagarės mieste bažnyčios būklė prasta, bažnyčios fasado išorėje skilinėja tinkas, stogo danga praleidžią lietaus vandenį, kuris gadina pastatą. Norint pastatą išsaugoti, reikalingos investicijos.“ – susitikimo metu situaciją Šiaulių vyskupui pristatė rajono meras Vitalijus Gailius.

Susitikimo metu kalbėta apie galimybes ieškoti finansavimo šaltinių minėtų pastatų tvarkymo darbams, diskutuota dėl pastato, esančio Joniškio miesto centre, perdavimą laikinai valdyti Joniškio rajono savivaldybei. Tuomet savivaldybė turėtų galimybę dalyvauti projektuose, atnaujinti ir pritaikyti pastatus jaunimo ar vyresnių žmonių poreikiams.

Administracijos direktorė Valė Kulvinskienė pasidžiaugė, kad sutvarkius Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai priklausantį pastatą, ne tik pagražėtų Joniškio miesto centro vaizdas, bet ir būtų tinkamai išnaudotos patalpos žmonių užimtumui ir laisvalaikio kokybei gerinti.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis savivaldybės vadovų siūlomoms idėjoms pritarė ir pasidžiaugė, kad vietos valdžia rodo iniciatyvą, rūpinasi rajono gyventojais ir jų gyvenamąja aplinka. 

 Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija   

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook