Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 15 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Saugėlaukio seniūnija

SAUGĖLAUKIO SENIŪNIJA

Kontaktaiseniūnaitijos

Saugėlaukio seniūnijos centras – Bariūnų kaimas. 

Didesnės seniūnijos gyvenvietės: Mindaugiai, Pavirčiuvė, Skilvioniai, Pošupės.

Bendras seniūnijos plotas – 7066,04 ha. Iš jų 6718,86 ha užima naudmenys, 90,19 ha – miškai, 22,96 ha – keliai, 102,29 ha – užstatyta teritorija, 82,87 ha – vandenys ir 48,87 ha – kita žemė. Nusausinta 6417,87 ha, drėkinama 242 ha.

GEORAFIJA

Saugėlaukio seniūnija yra šiaurinėje Joniškio rajono dalyje. Per seniūnijos teritoriją eina rajoninės reikšmės kelias Joniškis–Pakruojis. Seniūnijos teritoriją kerta Virčiuvio, Audruvės ir Ašvinės upeliai.

ISTORIJA

Seniūnija įsikūrė 1950 m. Duobedžių kaime. Vėliau buvo perkelta į Saugėlaukio kaimą (į ūkininko Vaitekūno trobesius). Dar vėliau persikėlė į Pavirčiuvės kaimą. Nuo 2005 metų gruodžio 1 d. seniūnijos centras yra Bariūnų kaime.

LANKYTINOS VIETOS

Seniūnijoje yra paminklosaugos ir kultūros vertybių: vėjo malūnas ir kryžius su Jono Nepamuko skulptūra Melnių kaime, kryžius su dviem kryžmomis Pūraičių kaime, Balkaičių ir Pošupių koplyčios. Šiaurinėje seniūnijos teritorijos dalyje iki šių dienų yra išlikę dalis Nemeikšių dvaro pastatų. Baravykų kaime buvo įsikūręs Jeloveckių dvaras. Šiuo metu ten belikę tik buvusio dvaro griuvėsiai ir seni parko medžiai.

ŽMONĖS

  • Jonas Grinius, literatūrologas, meno tyrinėtojas;
  • Mindaugas Strukčinskas, biomedicinos mokslų habilituotas daktaras;
  • Vytautas Bareikis, fizikas, mokslų daktaras;
  • Gintaras Ramonas, LR Aukščiausiosios Tarybos akto „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomos valstybės atstatymo“ signataras.

VERSLAS

Seniūnijos žemės yra derlingos, čia sėkmingai vystoma žemdirbystė. Veikia dvi žemės ūkio bendrovės: Bariūnų ir Skilvionių. Įregistruoti 73 ūkininkų ūkiai. Ne vienerius metus sėkmingai ūkininkauja Julius ir Ramintas Vaitekūnai, Aidas Pinka, Juozas Ramonas, Gintautas Doviltis, Romualdas Jokubauskas, Petras Šimkūnas, Birutė Žvirblienė, Mindaugas Vilaniškis ir kiti. Skilvionių žemės ūkio bendrovė augina ir veisia Lietuvos sunkiųjų veislės arklius. Seniūnijoje veikia Kęstučio Tautvaišo individuali baldų gamybos įmonė, Jono Jaso autoserviso įmonė. Bariūnų pieninei suteiktas ES sertifikatas. Ji gamina natūralią be konservantų produkciją.

GYVENAMOSIOS VIETOVĖS

Baravykai, Bariūnai, Balkaičiai, Badžgaliai, Giminėnai, Klioriškis, Melniai, Mindaugiai, Mišeikiai, Monkūnai, Nemeikšiai, Pavirčiuvė, Pošupės, Pūraičiai, Rukaičiai, Saugėlaukis, Skilvioniai, Skribakiai, Skutenai, Stoniūnai.

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2013-08-29 18:45:53