Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dienos klausimas
Ar Jūs pasitikite Joniškio rajono savivaldybės institucijomis, įmonėmis ir įstaigomis?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Balsavo: 257 žmonių
Už išgelbėtą žmogaus gyvybę Joniškio policijos pareigūnai sulaukė padėkos

Pirmadienio rytas Joniškio rajono savivaldybėje prasidėjo neįprastai. Į Joniškio rajono savivaldybę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius ir lemtingąją šių metų spalio 7-ąją Joniškyje į šulinį įkritusios moters gyvybę išgelbėję Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai, vyriausieji patruliai Evaldas Guntis, Rimvydas Rudys, Neringa Slavinskaitė ir  Deimantė Rudienė.

Juos pasitiko Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas. Susirinkimo metu LR Seimo narys V. Gailius padėkos raštais už išgelbėtą žmogaus gyvybę ir pasiaukojantį darbą, o taip pat ir simbolinėmis dovanomis apdovanojo vyriausiuosius patrulius Evaldą Guntį, Rimvydą Rudį, Neringą Slavinskaitę ir Deimantę Rudienę.

Minėtiems pareigūnams padėkas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, laiku ir operatyviai išgelbėtą gyvybę įteikė Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis. Nepriekaištingai, operatyviai ir nuoširdžiai savo pareigą atlikusiems patruliams padėkos žodžius ir atminimo dovanėles – laikrodžius skyrė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R. Sarapas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas E. Takuševičius.

Spalio 7-ąją 14 val. 46 min. Joniškio rajono policijos komisariatą pasiekė žinia, kad Joniškio mieste iš namų išėjo 1961 m. gimusi moteris. Šią žinią policijai pranešė dingusios moters sūnus, kuris mamos pasigedo tos pačios dienos rytą. Pareigūnai nuvyko į dingusios moters namus. Į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesių gelbėtojų ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai.

Ieškodami dingusios moters, policijos pareigūnai išgirdo iš kieme esančio šulinio sklindantį moters pagalbos šauksmą. Jį pirmasis išgirdo patrulis Evaldas Rudys. Į pagalbos šauksmą operatyviai sureaguota. Situacija buvo sudėtinga, tačiau jauni pareigūnai nepasimetė ir ryžtingai ėmėsi gelbėjimo veiksmų. 

Šulinyje esantis vanduo siekė moters kaklą. Po kelių minučių, nelaukdami kitų gelbėjimo tarnybų, policijos pareigūnai patys panaudojo automobilyje, specialiame rinkinyje, turimą virvę ir moterį ištraukė iš šulinio. Manoma, kad moteris vandenyje prabuvo apie 5 valandas.

„Tai pirmasis atvejis Lietuvoje, kada specialios įrangos pagalba, policijos pareigūnai išgelbėjo žmogaus gyvybę. Ši situacija rodo, kad speciali įranga, esanti policijos patrulių automobiliuose, yra labai reikalinga ir būtina“, – apie įvykį Joniškyje kalbėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas.

Policijos pareigūnų išgelbėta moteris spalio 10 dieną iš ligoninės išleista gydytis į namus. Nelaimingo atsitikimo metu ji patyrė didelį psichologinį šoką. „Džiugu, kada policijos pareigūnų iškvietimus lydi ne tik žmonių skausmas, ašaros ir netektys, o ir istorijos su laiminga pabaiga, išgelbėtomis žmonių gyvybėmis“, – mintimis apie laimingai pasibaigusį įvykį dalijosi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R. Sarapas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas E. Takuševičius kalbėjo, kad į specialios įrangos, kurios dėka buvo išgelbėta moteris, sudėtį įeina metalo karpymo žirklės, peilis, virvė, kirvis, laužtuvėliai, prožektoriais, šildantys ir šaldantys apklotai. Visi įrankiai yra profesionalūs ir brangūs.

Minėti įrangos krepšiai buvo gauti šių metų balandžio mėnesį. Manoma, kad ateityje specialios įrangos krepšys galėtų būti papildytas ir kitomis, policijos pareigūnų darbui, reikalingomis gelbėjimo priemonėmis.

Susirinkimo metu savivaldybės vadovai buvo informuoti, kad nuo 2018 metų policijos pareigūnai vilkės naujas uniformas. Pirmieji naujas uniformas turėtų gauti gatvėse dirbantys policijos pareigūnai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017