Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Kaip elgtis pajutus ligos simptomus: svarbūs gydytojų patarimai ir rekomendacijos

Naujųjų metų išvakarėse gyventojams primename, kad Joniškio PSPC gydytojai budės ir šventinį savaitgalį. Pacientus sausio 2 d. nuo 8 iki 17 val. konsultuos šeimos gydytoja Vida Vaitkevičienė, sausio 3 d. nuo 8 iki 17 val. – gydytoja Jolita Jonkuvienė. Joniškio mobilus punktas sausio 2 d. dirbs nuo 10 iki 12 val. Gyventojus pajutusius COVID-19 simptomus kviečiame išsitirti nemokamai. Registracija vykdoma tel. 1808 arba www.1808.lt

Susirgus COVID-19 gali pasireikšti gripui ar bet kokiai kitai peršalimo ligai būdingi simptomai: karščiavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmai, kaulų laužymas, kosulys, gerklės skausmai. Skonio ir uoslės sutrikimas pasireiškia ne visiems pacientams, bet yra specifinis COVID-19 požymis. Taip pat, daliai pacientų sergančių COVID-19 pasireiškia labai stiprūs galvos skausmai ar didelis nuovargis. Galimas ir atkaklus ilgalaikis karščiavimas virš 38*C, trunkantis 4-5 dienas, ar net ilgiau.

Patvirtinus COVID-19 diagnozę ar pasireiškus minėtiems simptomams nereikia išsigąsti. Daugeliui COVID-19 susirgusių asmenų pasireiškia lengva ligos forma, o jai įveikti stacionarus gydymas ligoninėje nėra reikalingas.

Tokiais atveju užtenka įprasto simptominio gydymo: gausiai vartoti šiltus skysčius, karščiavimą valdyti paracetamoliu ar jo turinčiais vaistų rinkiniais, kurie padeda ir nuo kosulio ar užgulusios nosies.

Svarbu prisiminti, jog suminė paracetamolio dozė suaugusiam žmogui siekia 4 g/d, t.y. aštuonias įprasto dydžio – 500 mg – tabletes per dieną. Vienkartinė dozė yra 1 g. (2 tab.), o ją kartoti galima kas 6-8 val. Pasireiškus stipriems galvos ar kitos kūno srities skausmams, galima papildomai išgerti ibuprofeno 400-600 mg iki 2-3 kartų per dieną.

Į ligoninę ar greitąją pagalbą reikėtų kreiptis tik pasireiškus dusulio (kvėpavimo) nepakankamumo reiškiniams. Tai pasireiškia kuomet negalima užbaigti sakinio neatsikvėpus, yra stipriai pavargstama įprasto fizinio krūvio metu. Jeigu turite pulsoksimetrą ar galite matuoti deguonies įsotinimą telefonu ir pastebite, kad saturacija krenta žemiau 93%, tai taip pat yra indikacija kreiptis į medikus. Tokiais atvejais yra tikslinga skirti priešuždegiminį gydymą ir atlikti detalesnius tyrimus.

SARS-COV-2 gali sukelti virusinį plaučių uždegimą, kuris pasireiškia atkakliu karščiavimu. Tačiau pirmosiomis ligos dienomis antibiotikai yra netikslingi ir net žalingi, nebent juos paskiria medikas po atliktų kraujo tyrimų.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook