Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. spalio 26 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Socialinės dirbtuvės: naujos galimybės asmenims su negalia

Problemos, su kuriomis susiduria negalią turintys asmenys yra socialinės, psichologinės ir dažnai finansinės. Neįgalus žmogus susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu į save, jis menkai vertina pats save ir jaučiasi nevisavertis dėl paties negalios pobūdžio (fizinės ir psichinės būklės).

Visuomenė dažnai nėra pasirengusi priimti neįgaliųjų kaip lygiaverčių narių. Todėl, siekiant didinti neįgaliųjų savarankiškumą ir įtrauktį į darbo rinką, ir buvo inicijuotas projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“, kurio tikslas – teikiant bendruomenines paslaugas asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia, didinti jų savarankiškumą ir taip įgalinti gyventi bendruomenėje.

Socialinių dirbtuvių paslaugos Joniškio rajone teikiamos Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centre. Čia darbingo amžiaus žmonės, turintys proto ir (ar) psichikos negalią, gali prasmingai praleisti dieną, realizuoti save, lavinti savarankiškumo ir darbinius įgūdžius atliekant realias darbo užduotis, su galimybe ateityje įsitvirtinti darbo rinkoje bei kurti savo ateitį savarankiškai.

Socialinių dirbtuvių veikla – rankų darbo žvakių gamyba, pynimas iš vytelių, rankdarbiai iš siūlų. Socialinių dirbtuvių dalyviai kasdien dirba ne daugiau 6 val. (dėl darbo trukmės sutariama individualiai), už tai kas mėnesį gaudami projekto skiriamą 38 eurų kompensaciją.

Socialinių dirbtuvių veikla finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, vykdant institucinės globos pertvarkos antrąjį etapą, įgyvendinant projektą „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ (projekto Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-03-0001).

Daugiau apie projektą skaitykite čia. Susidomėjusius projekto veikla asmenys su proto ar psichikos negalia kviečiami domėtis, skambinti ir aptarti galimybę prisijungti prie socialinių dirbtuvių veiklos.

Smulkesnė informacija apie dirbtuvių veiklą rasite čia.

Socialinių dirbtuvių klausimais konsultacijas teikia Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centro socialinė darbuotoja Rasa Čiuberkienė telefonu 8 682 42 805.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook