Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. birželio 17 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ugniagesiams talkina savanoriai – prisijungti kviečiame ir kitus

Lietuvos ugniagesiams dirbti padeda daugiau nei 1500 savanorių. Tokius duomenis pateikia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Didžioji dalis ugniagesių savanorių priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms padeda gesinti gaisrus ir atlikti žmonių bei jų turto gelbėjimo darbus.

Konkrečias užduotis gaisro vietoje savanoriams ugniagesiams paskiria gelbėjimo darbų vadovas. Kita dalis savanorių savivaldybėse telkia vietos gyventojus aktyviau įgyvendinti gaisrų prevencijos priemones, saugoti nuo gaisrų žmonių gyvybę, sveikatą, turtą ir aplinką. Jie taip pat organizuoja priešgaisrinės saugos mokymus, aiškina gaisrų priežastis ir supažindina su priešgaisrinės saugos reikalavimais.

Žmones tapti ugniagesiais savanoriais paskatina itin skirtingi dalykai: vieniems svarbu rūpintis bendruomene, prisiimti atsakomybę už artimųjų ir aplinkinių gerovę, kiti nori tapti pavyzdžiu aplinkiniams. Taip pat vis daugėja tų, kurie nori tiesiog gelbėti žmones.

Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, kaip ir daugelis savivaldybių priešgaisrinių tarnybų, vykdanti savanoriškos ugniagesių veiklos organizatoriaus funkcijas yra sudariusi savanoriškos veiklos sutarčių. Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai talkina 14 savanorių ugniagesių. Du iš jų dirbę kitose srityse, kiti – ugniagesiai profesionalai.

Gaisrų gesinimas – atsakingas ir nelengvas darbas, todėl tapti savanoriu ugniagesiu turėtų motyvuoti žmonės. Kviečiame naujus savanorius į pagalbą, kurie papildydami Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos savanorių ugniagesių gretas ir realizuodami save, padėtų nelaimės ištiktiems rajono gyventojams.

Savanoris ugniagesys – tai asmuo, ne jaunesnis nei 18 metų ir ne vyresnis kaip 65 metų,  nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas, kuris yra pasirengęs savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus ir (ar) aktyviais veiksmais atlikti kitą visuomenei naudingą veiklą priešgaisrinės saugos srityje, atitinkantis jam nustatytus amžiaus, sveikatos, bendrojo fizinio parengtumo ir kitus reikalavimus ir yra sudaręs rašytinę savanoriškos veiklos sutartį su savivaldybės priešgaisrine tarnyba ar kitu šios savanorių ugniagesių veiklos organizatoriumi. Savanoriais ugniagesiais, nedalyvaujančiais gaisrų gesinime, tačiau vykdančiais visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje gali tapti ne jaunesni kaip 14 metų Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai.

Visų  atsakingų ir motyvuotų asmenų savanorystė labai reikalinga, todėl Joniškio rajono savivaldybės gyventojai, norintys tapti savanoriais ugniagesiais, dalyvaujančiais gesinant gaisrus, ar norintys atlikti švietėjišką veiklą, gali pateikti prašymus Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai (Žemaičių g. 8, Joniškis, tel. (8 426) 52957).

Daugiau informacijos apie šią veiklą galite sužinoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto svetainėje.

Gyvenimas mums visiems suteikia pasirinkimo laisvę. Galime būti pasyviais skaudžių įvykių stebėtojais, bet galime būti ir tais, kurie nori ir geba padėti kitiems. Tapdami savanoriais ugniagesiais, Jūs pasirenkate kilnią ir prasmingą tarnystę žmonėms.

Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio
ir Joniškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook