Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. birželio 18 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Joniškyje paminėta Gedulo ir vilties diena

Joniškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, vakar paminėta Gedulo ir vilties diena. 1941 m. birželio 14-ąją sovietų teroro mašina ėmė suktis visu pajėgumu – prasidėjo masiniai areštai ir trėmimai. Lietuvos gyventojai buvo suvaryti į vagonus, skirtus gyvuliams gabenti, ir tremiami į Sibirą.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus organizuotas minėjimas prasidėjo Joniškio traukinių stotyje, kur ant bėgių buvo dedamos gėlės, netoliese degamos atminimo žvakutės, taip pagerbiant stalinizmo represijų aukas. Išėjusieji Anapilin pagerbti tylos minute.

Be daugybės parašytų knygų, iki šių dienų išsaugotų dokumentų, sukurtų eilių ir dainų turime ir gyvų to laiko liudininkų. Prisiminimais apie tremtį dalijosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkas Julius Lukys. Jis prisiminė, kaip viena naktis pakeitė daugelio šeimų gyvenimus ir pavertė juos kančios, netekčių ir išgyvenimų kupina istorija. Žiaurią tremtį išgyvenusiųjų patirtis tapo ištvermės, viltingos kančios ir laisvės ilgesio simboliu.         

Renginyje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė. Buvo prisiminti skaudūs tautos istorijos įvykiai, kalbėta apie tremtinių patirtas dvasines, fizines kančias ir, žinoma, neišmatuojamą dvasios stiprybę, išsaugotą gilų tikėjimą, meilę Lietuvai.

„Gedulo dieną minime dėl tų daugybės netekčių, dėl skausmo ir patirtos neteisybės, o vilties diena mus kviečia džiaugtis šiandiena ir tikėti, kad tokie tautos istorijos įvykiai  niekada nepasikartos. Mes turime pasakoti apie praeitį jaunimui, turime būti susitelkę ir budrūs neramiame šiandienos pasaulyje. Nuoširdžiai linkiu visiems sveikatos, stiprybės ir vienybės.“,– sakė meras.  

Joniškio traukinių stotyje dainas susirinkusiems skyrė Joniškio kultūros centro Kirnaičių ir Jakiškių skyrių renginių režisierius, ansamblio „Klėčia“ vadovas Gediminas Andrašiūnas. Kartu su juo dainavo visi susirinkusieji. G. Andrašiūnas prisiminė, kaip tremties kančias išgyvenusieji pasakojo, kad jiems jėgų ir stiprybės gyventi suteikė tik malda ir daina. Be jų kažin, ar būtų užgimusi viltis sugrįžti į Tėvynę.

Po minėjimo lankytasi Joniškio senosiose kapinėse, kur buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakelės prie tremtiniams pastatyto kryžiaus ir paminklo žuvusiems partizanams.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkas J. Lukys padėkojo visiems, kurie nepamiršo ano meto negandų, atėjo pagerbti ištremtų ir jau niekada atgal negrįžusių tautiečių.

Vėliau visi rinkosi į Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kur už mirusius ir gyvus tremtinius buvo aukojamos Šventos Mišios.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018