Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Paminėtas „Bočių“ veiklos 20-metis

Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija įgyvendino projektą „Mums – 20, Žemaitijai – 800“. Projekto tikslas – Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos ir Žemaitijos jubiliejų paminėjimas.

Projekto pasiekimui bendrija išsikėlė uždavinius: suorganizuoti renginį, skirtą Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos 20-mečiui ir Žemaitijos 800 metų jubiliejams; populiarinti žemaičių kalbą ir tradicijas; stiprinti bendradarbiavimą su kaimyninių rajonų „Bočių“ draugijų nariais.

Visi šie uždaviniai buvo sėkmingai įgyvendinti.

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija įregistruota 1999 metais ir šiemet švenčia savo veiklos 20-metį. Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019 m. bus minimos Žemaitijos vardo paminėjimo pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose (Ipatijaus kronikoje, aprašant Haličio–Voluinės didžiųjų kunigaikščių ir Lietuvos taikos sutartį, minimi ir du žemaičių kunigaikščiai Erdvilas (Gerdvilas) ir Vykintas) 800-osios metinės ir pripažindamas Žemaitijos indėlį į valstybės gyvenimą per visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvavimo laikotarpį išlaikant prigimtinę savastį, kalbą, papročius, tradicijas ir savitą krašto istoriją, paskelbė 2019 metus Žemaitijos metais. Norėdami paminėti abi šventes, bendrija organizavo renginį.

Žemaitiškų tradicijų išsaugojimui į savo organizuojamą renginį pakvietė Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Akmenės ir Šiaulių rajono bendrijas bei Luokės (Telšių r. sav.) etnografinį ansamblį „Šatrija“.

Renginio metu buvo apžvelgta Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos 20 metų veikla, pasidžiaugta pasiekimais. Bendrijos įkūrėja Janina Šimaitienė papasakojo apie bendrijos kūrimą. Renginio metu skambėjo bendrijos narių ansamblio atliekamos dainos. Regina Ancevičienė, visus 20 metų dalyvaujanti ansamblio veikloje, apžvelgė jo veiklą.

Kita renginio dalis buvo skirta Žemaitijos metams. Klausėmės Luokės (Trakų r. sav.) etnografinio ansamblio „Šatrija“ atliekamų dainų. Žemaitiška tarme kvietėme pasisakyti savo narius ir atvykusius svečius, uždavėme ir spėjome mįsles, žaidėme žaidimus.

Visą vakarą girdėjosi žemaitiška šneka, liejosi dainos, sukosi šokėjų poros.

Renginio svečiams iš kitų savivaldybių buvo įteikti suvenyrai (Lietuvos valstybinė vėliava).

Projektas ne tik skatina nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, didinamos meninės ir kultūrinės iniciatyvos, bet ir mažina senjorų vienišumą, uždarumą, tenkinami dvasiniai jų poreikiai. Senjorai savo kalbomis, dainomis, pasisakymais ir susitikimais su bendraminčiais įprasmino dieną.  

Projektas „Mums – 20, Žemaitijai – 800“ iš dalies (455 Eur) finansuotas iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto 13 programos „Kultūros paveldo puoselėjimas. Turizmas. Verslas“ 01 02 04 priemonės „Nevyriausybinių organizacijų veiklos kokybės gerinimo ir efektyvumo didinimo rėmimas“.

 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“
Joniškio rajono bendrijos informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook