Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Mokymai Joniškio rajono švietimo bendruomenei

Joniškio rajono ikimokyklinių, bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų atstovai, projekto Kūrybinės komandos nariai  dalyvavo projekto „Lyderių laikas 3“ mokymuose „Komandinio darbo principai mokėjimo mokytis kompetencijos stiprinimo kontekste“, kuriuos vedė lektorius dr. Aurimas M. Juozaitis. 

Mokymų metu daug dėmesio skirta komandos formavimo ir stiprinimo klausimams, pabrėžta narių įsipareigojimo komandai svarba. Lektorius atkreipė dėmesį, kad greičiausiai į visuomenėje vykstančius pokyčius reaguoja verslas ir sportas, šių sričių atstovai geba priimti būtinus sprendimus, padedančius siekti norimo rezultato. Švietimo sritis nėra tokia labili, kad ir seniai reformuojama, tačiau lankstumu ir greita reakcija ne visada pasižymi.

A. M. Juozaitis auditorijai priminė klasikines Jacko Welcho vadybines taisykles: dirbant komandoje svarbu būti atviram, nebijoti kalbėti apie klaidas, nevengti neracionalių sprendimų, nes būtent tokie sprendimai gali padėti įgyvendinti pokyčius, taip pat komandos vadovui labai svarbu motyvuoti ir „auginti“ savo žmones, skatinti, kad jie norėtų padaryti daugiau, negu iš jų tikimasi. Komandoje siekiant bendro tikslo būtinas pasitikėjimas vienas kitu ir visa komanda, tai yra bet kokio bendradarbiavimo pagrindas.

Pasak A. M. Juozaičio, pasitikėjimą skatina aiškumas: būtina garsiai ir  tiksliai susitarti dėl trijų pagrindinių dalykų: ką, kodėl ir kaip komunikuojame. Tai, ką laikome „savaime suprantamu“ dalyku, komandos nariai gali suprasti visiškai kitaip. Toks skirtingas supratimas tampa pirma nesusikalbėjimo sąlyga.

Mokymų metu dalyviai ne tik klausėsi teorinės medžiagos, bet ir praktiškai nedidelėse komandose atliko testus, sprendė įvairias situacijas, o šių veiklų metu galėjo įsitikinti, kaip praktiškai veikia mokslininkų teorijos. Lektorius pabrėžė, kad atliekant užduotis labai svarbu būti dėmesingam informacijai, atidžiai skaityti ir išsiaiškinti įvairius užduoties niuansus, nes nuo to priklauso ir situacijos sprendimas, sprendimo būdo pasirinkimas.

Be to, lektorius pabrėžė, kad komandos nariai į užduotį turi žvelgti atsakingai, suprasti jos tikslą bei prasmę. Tik tada, kai komandos nariai aktyviai dalyvaus priimant sprendimus, įsitrauks į komandos veiklą, o ne bus pasyvūs stebėtojai, jie jausis atsakingi už rezultatus. Mokymų lektorius atkreipė dėmesį, kad didelių susirinkimų metu sunku to pasiekti, todėl mokyklose ir kitose organizacijose geriau dirbti mažesnėse komandose, kuriose kiekvienas narys jaustųsi atsakingas už sprendimą bei jo įgyvendinimą. 

Apibendrindamas komandų darbą A. M. Juozaitis atkreipė dėmesį į tris sėkmingo komandinio darbo elementus: pasitikėjimą, dalinimąsi ir taisykles. „Nieko vertas tavo žinojimas, jeigu jo nėra tavo gyvenime“, – A. M. Juozaitis baigė mokymus Šiaurės Amerikos indėnų išmintimi, kuri tinka ir šiandienos žmogui.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook