Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugpjūčio 4 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Meras Joniškio krašto jaunimą pakvietė į renginį-diskusiją „Politika su džinsais“

2020 m. birželio 10 d. Joniškio kultūros centro lauko estradoje rinkosi Joniškio rajono jaunimo organizacijų atstovai, moksleiviai, jaunos šeimos, auginančios vaikus. Į susitikimą, simboliniu pavadinimu „Politika su džinsais“, jaunimą pakvietė Joniškio r. meras Vitalijus Gailius.

Kalbėdamas renginio pradžioje, meras pabrėžė, kad aktyvus jaunimo dalyvavimas priimant svarbius visuomenei sprendimus yra labai reikšmingas, nes jauni žmonės ne tik pasiūlo drąsių idėjų, bet ir turi ryžto jas įgyvendinti. Svarbu atrasti būdus, kaip jaunimas galėtų plačiau įsitraukti į pilietines veiklas ir dalyvauti priimant svarbius visuomenei sprendimus. Jaunimas turi galimybę kurti laisvą, nebiurokratinę politiką, politiką su džinsais. 

Renginys-diskusija – tai žingsnis paskatinti jaunimą, jaunas šeimas aktyviai dalyvauti Joniškio krašto gyvenime, drąsiai išsakyti savo nuomonę, dalyvauti sprendimų priėmime.

Renginio metu aptartos pačios įvairiausios, jaunimui aktualios temos: kalbėta apie jaunimo perspektyvas Joniškio rajone, apie įsidarbinimo, savanorystės galimybes, apie ateities Joniškį, šunų dresavimo aikštelę, aktyvų laisvalaikį, pramogas, galimybę Žagarėje turėti naują stadioną.

Naudodamiesi renginio metu interneto erdvėje sukurta platforma, jaunuoliai tiesiogiai merui uždavė ir asmeninių klausimų; kur meras planuoja atostogauti, kokią knygą rekomenduoja perskaityti. Sulaukęs klausimo, kaip jaunas žmogus galėtų praleisti penktadienio vakarą Joniškyje, meras pakvietė susitikti ir kartu suplanavus, turiningai ir įdomiai praleisti penktadienio vakarą kartu.

Renginio metu buvo pristatyta jaunų mamų, gyvenančių Joniškio rajone, iniciatyva. Gabrielė Račkauskienė ir Gintarė Kudrinė socialinio tinklo erdvėje sukūrė grupę „Padėkime augti Joniškyje“. Grupės nariai padeda sunkiau gyvenančioms jaunoms šeimoms. Meras dėkojo jaunoms moterims už prasmingą, pilietišką iniciatyvą.

Prie renginio iniciatyvos prisijungė Joniškio rajono garbės ambasadorės: Helma Bakūnienė, anglų kalbos specialistė, gyvenanti ir dirbanti vertėja valstybinėse Jungtinės Karalystės institucijose, vykdanti tarptautinius projektus, dalyvaujanti lietuvių bendruomenės renginiuose ir veiklose, padedanti lietuviams emigrantams socialinėje ir teisinėje srityse ir Eglė Bačionytė, gyvenanti ir dirbanti Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistė, Čikagos konsulinio korpuso moterų klubo narė. Ambasadorės atsiuntė motyvuojančius ir jaunimą palaikančius video. Juos galite pažiūrėti čia.

Tokio formato susitikimai-diskusijos yra patrauklios ir ateityje taps tradicija.

Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas Joniškio rajono savivaldybės Facebook profilyje. Įrašą galite peržiūrėti čia.

Joniškio r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook