Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. gruodžio 8 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Lietuvos ir Latvijos savivaldybės tarėsi dėl turizmo akcijos tęstinumo

Lapkričio 9 d. Vecumniekų (Latvija) savivaldybėje, senų tradicijų ritualinės pirties sodyboje „Lielzemenes" vyko 8 žiemgališkų Latvijos ir Lietuvos savivaldybių (Bauskės, Iecavos, Rundalės, Vecumniekų iš Latvijos ir Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio iš Lietuvos) atstovų susitikimas dėl 2019 m. turizmo akcijos „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje" tęstinumo.

Joniškį atstovavo Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė ir Joniškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Ilona Osipova.

Susitikime aptarta ankstesnių akcijų patirtis, diskutuota dėl akcijos organizavimo naujovių bei tobulinimo. Nuspręsta, kad akcija, vyksianti jau trečius metus, pakeis akcijos metu vyksiančių lankytinų švenčių bei paveldo objektų ar kitų  patrauklių turizmo vietų spektrą.

Nutarta šiek tiek pakeisti ir dalyvavimo akcijoje (užsižymėjimo lankytinose „stotelėse") tvarką, kuri bus paskelbta prieš akcijos pradžią kitų metų pavasarį. Akcijos laimėtojų pagrindiniais prizais, kuriuos įsteigs visos savivaldybės, ir 2019 m. išliks dviračiai.

Gera žinia Joniškiui – akcijos atidarymas (preliminariai planuojamas balandžio 26 d.) vyks Joniškyje, o viena 2019 metų akcijos lankytinų švenčių numatoma Joniškio miesto dienos šventė.

Po susitikimo diskusijų apžiūrėtos „Lielzemenes" valdos – senų tradicijų pirties kompleksas ir mokykla, klausytasi „Lielzemenes"  šeimininkų – pirtininko, psichoterapeuto Jurio Batnios ir jo žmonos Aelitos pasakojimų apie čia atliekamus senų tradicijų pirties mokymus ir ritualus, siejamus su svarbiausiomis žmogaus gyvenimo patirtimis – nuo vos gimusių kūdikių iniciacijos, vestuvių, motinystės ir kitų.

Latvijoje senųjų tradicijų pirčių ritualai labai populiarūs, nes, pasak pirtininkų, čia atgaunamos ne tik fizinės jėgos, bet ir dvasinė ramybė. Pabuvota ir Vecumniekų Dievo sode „Jūras", kuriame gausu vietos tautodailininko, kilusio iš Pasvalio krašto, Jurgio (latviškai save vadinančio Juriu) Audzijonio sukurtų koplytėlių-namelių, vėtrungių, sūpuoklių, palaiminimo sostų bei sakralinių skulptūrų.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro informacija,
Ilonos Osipovos nuotraukaĮ viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook