Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 17 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
2016-07-24
Laba diena,

kreipiuosi į Joniškio raj. savivaldybę, norėdamas atkreipti dėmesį į labai prastą geležinkelio pervažos Joniškyje, Žemaičių g. būklę ir ragindamas išspręsti šį klausimą, kol jis nevirto didele problema ar net nelaime. Visų pirma norėčiau sužinoti, kas yra atsakingas už pervažų priežiūrą? Savivaldybė ar AB "Lietuvos geležinkeliai"? Bet kuriuo atveju, jei savivaldybė neatlieka pervažų priežiūros, ji gali ir privalo atitinkamai informuoti "Lietuvos geležinkeliai" įmonę su prašymu atlikti pervažos remontą ar rekonstrukciją. Šiuo metu ši pervaža yra ne tik labai prastos techninės būklės, bet neatitinka ir elementarių saugumo reikalavimų. O ją kertant lengviesiems automobiliams, bildesys girdisi už 300 m. visame "žemaičių" mikro-rajone, jau nekalbant apie sunkiasvores transporto priemones (šalia yra UAB "Šiaurės vilkas") ar žemės ūkio techniką.
Taip pat noriu paklausti, ar artimiausiu metu savivaldybė ketina imtis veiksmų, siekdama sutvarkyti šią pervažą ir tuo pačiu užkirsti kelią gresiančiai nelaimei, nes tarkim atitrūkus pervažos dalims (kurios dabar juda dešimties centimetrų amplitude) gali užstrigdyti transporto priemones pervažoje. Apskritai, įvertinus, kad per šią pervažą vykstą labai didelis Joniškio miesto gyventojų, tiek pėsčiųjų tiek ir dviratininkų srauto judėjimas, nes šalia yra kolektyviniai sodai, šią pervažą būtina rekonstruoti, įrengiant papildomus barjerus pėstiesiems ir dviratininkams, kaip kad tarkim yra prie geležinkelio stoties.
Galbūt šis aktualus klausimas jau buvo nagrinėtas Joniškio savivaldybės administracijoje ir sprendimai jau buvo priimti, tuomet norėčiau sužinoti, kas buvo nutarta. Dėkoju, lauksiu savivaldybės atsakymo ir specialisto komentaro.

Vadovaujantis Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu  Nr. 875 (2015 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 913 redakcija), 8 punktu, Jūsų paklausimas persiųstas AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“. Jūsų minima geležinkelio pervaža, esanti rajoniniame kelyje Joniškis – Linkaičiai – Staneliai – Gruzdžiai, priklauso AB „Lietuvos geležinkeliai", atitinkamai rajoninį kelią prižiūri VĮ „Šiaulių regiono keliai“.  

Manome, kad Juridiniai asmenys išnagrinės objekto būklę, jo sutvarkymo galimybes ir pateiks atsakymą.

Šio objekto sutvarkymas Joniškio savivaldybės administracijoje nebuvo nagrinėtas.

Pagarbiai
Arūnas Adomaitis

Joniškio rajono savivaldybės administracijos
Infrastruktūros skyriaus vedėjas
tel. (8 426) 69147
mob.(8 646) 12931
Livonijos g. 4, LT-84124 Joniškis
www.joniskis.lt

arunas.adomaitis@joniskis.lt

Atgal