Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. birželio 17 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Komisija nusprendė: Joniškio garbės piliečio vardą siūloma suteikti Vaclovui Daunorui

Į posėdį rinkosi Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo komisija, vadovaujama Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus. Posėdžio metu buvo svarstomas gautas vienintelis teikimas dėl Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo. Pasiūlymą suteikti Joniškio garbės piliečio vardą žagariečiui, vienam pasaulyje labiausiai išryškėjusių lietuvių dainininkų, Lietuvos operos solistui, visuomenės veikėjui, Vaclovui Daunorui pateikė Žagarės regioninio parko direkcija.

Prie pasiūlymo buvo pateiktos Joniškio r. Žagarės gimnazijos ir Žagarės bendruomenės „Veidė” rekomendacijos, paties V. Daunoro sutikimas, kiti reikalingi dokumentai. Posėdžio pirmininkas, Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius kalbėjo, kad komisijos sprendimas bus teikiamas svarstyti Joniškio rajono savivaldybės tarybai artimiausio tarybos posėdžio metu.

Kaip informavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio scenose stovėjusiam Vaclovui Daunorui siūloma suteikti Joniškio garbės piliečio vardą už nuopelnus Joniškio kraštui: ilgametę, aktyvią kultūrinę veiklą, Joniškio krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje, ryškų indėlį į Lietuvos kultūros plėtrą. Jei savivaldybės taryba pritars Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo komisijos sprendimui, garbės piliečio regalijos V. Daunorui bus įteiktos Žagarės vyšnių festivalio metu.

Posėdžio metu Joniškio rajono savivaldybės meras iškėlė mintį keisti Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus. Juose yra apibrėžtas pasiūlymų pateikimo laikas – nuo sausio 1 d. iki kovo 1 d. Pasak Joniškio rajono savivaldybės mero V. Gailiaus, toks terminas yra ganėtai trumpas teikti kandidatūras dėl Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo. Juk žmonių prasmingi darbai ar ryškus indėlis į rajono gyvenimą yra neplanuoti. Dėl to pasiūlymų pateikimas neturėtų būti ribojamas kelių mėnesių terminu. Komisija siūlo nustatyti pasiūlymų pateikimo laiką iki birželio 1 dienos. Šis klausimas bus svarstomas artimiausia rajono tarybos posėdyje.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook