Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. birželio 6 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Gyventojų prašoma pranešti apie Sosnovskio barščių paplitimą savivaldybės teritorijoje

Aplinkos ministerija planuoja teikti Laukinės augalijos įstatymo ir susijusių teisės aktų pakeitimus, įteisinančius prievolę visiems žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams naikinti ypač agresyvią invazinę rūšį – Sosnovskio barštį, tačiau tai gali užtrukti. Rengiant šiuos reikalavimus bus tariamasi ir su Invazinių rūšių kontrolės taryba.

Šie augalai gerai žinomi dėl poveikio žmogui ir gamtai. Jų sultyse yra medžiagų, kurios saulėje įjautrina odą ir gali sukelti odos nudegimų. Kontakto su šiais augalais išvengti sunku, nes jie greitai plinta ir kelia grėsmę vietinėms rūšims. Dėl šių savybių Sosnovskio barščiai invaziniais ir naikintinais augalais pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse (įtraukti į invazinių rūšių sąrašą Lietuvoje ir į invazinių rūšių sąrašą ES).

Naikinti sužėlusius Sosnovskio barščių masyvus – sudėtingas ir ilgai užtrunkantis procesas, reikalaujantis išmanymo bei lėšų. Kadangi neprižiūrimi suvešėję augalai labai greit išplinta į kaimynines teritorijas, šie plotai gali sparčiai padidėti.

Joniškio rajono savivaldybės administracija, kaip ir kitos savivaldybės, siekdamos kontroliuoti minėtų invazinių augalų plitimą, renka informaciją iš seniūnijų, gyventojų apie tokių teritorijų, apaugusių šiais invaziniais augalais, išplitimą.

Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programoje seniūnijoms numatytos lėšos šiems invaziniams augalams viešosiose vietose naikinti. Seniūnų duomenimis, savivaldybės teritorijoje šių invazinių augalų pastebima nuošaliose kaimo vietovėse, pamiškėse ar netinkamai prižiūrimose privačių asmenų valdose.

Privačių valdų savininkų prašome pasirūpinti Sosnovskio barščių naikinimu savo privačiuose sklypuose, kitų žemės savininkų, naudotojų ar valdytojų prašome  naikinti ypač šią agresyvią invazinę rūšį, nes tik bendromis pastangomis galime sumažinti šio augalo plitimą ir jo daromą žalą.

Jeigu jums yra žinomi žemės plotai, kuriuose išplitę šie invaziniai augalai, prašome apie tai pranešti seniūnams arba savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyriui tel. (8 426) 51 197 arba el. p. informuok@joniskis.lt.

Infrastruktūros skyriaus
Viešosios tvarkos poskyrio informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook