Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Europos paveldo dienos „Kultūros paveldas ir edukacija“
Šiemet jau 27 kartą vyksiančių Europos paveldo dienų tema „Kultūros paveldas ir edukacija“. Joniškio rajono savivaldybėje renginių ciklą pradės Skaistgirio gimnazijos bendruomenė rugsėjo 11 d. 9.45 val. pakviesdama rajono moksleivius į dailės plenerą „Mano krašto kultūrinis paveldas“, kuris vyks Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje.

Rugsėjo 14 d.

Žagarės gimnazijos bendruomenės organizuojami renginiai Žagarės gimnazijoje, Kęstučio g. 1, Žagarėje:

  • 9.00–11.00 val. Nekilnojamojo kultūros paveldo objektų įamžinimas fotonuotraukose. Kviečiami prisijungti visi norintys fotografuoti.
  • 11.00–13.00 val. Pažintiniai pasivaikščiojimai po Žagarės nekilnojamojo kultūros paveldo objektus su geografijos mokytoja Alma Kančelskiene ir su istorijos mokytoja Jūrate Mitrikiene. Kviečiami prisijungti visi norintys.
  • 13.00–15.00 val. Nekilnojamojo kultūros paveldo objektų įamžinimo fotonuotraukose pristatymas (fotografijų demonstracija, vykusių veiklų aptarimas, apdovanojimai).

Rugsėjo 17-18 d. Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos kolektyvas pakvies į du renginius:

  • 17 d. 10.00 val. Žagarėje, prie dvaro rūmų (Malūno g. 1) prasidės Žaidimas „Atrask Žagarę“. Jo esmė – pėsčiomis ar dviračiu pakeliauti po miestą, susipažinti su jo istorija,  architektūra, jame gyvenusiais žymiais žmonėmis.

Svarbu! Bus išankstinė registracija, reikalingas išmanusis telefonas su interneto ryšiu, reikės atsisiųsti programėlę „ACTIONBOUND“ ir nusiskenuoti kodą.

  • 18 d. 16.00 val. Joniškyje, bibliotekos skaitykloje (Vilniaus g. 3) vyks Fotografijų parodos „Dingęs Joniškis“ pristatymas ir susitikimas su fotografijų albumų apie senąjį Joniškį autoriumi Leonu Karaliūnu.

Gausiausiai Europos paveldo dienų renginiais žagariečius ir jų svečius apdovanos Žagarės kultūros centro kolektyvas.

Rugsėjo 18 d.

  • 17.00 val. Žagarės kultūros centre (Miesto a. 36) vyks Žinių turnyras „Aš čia pažįstu kiekvieną taką“. Dalyvaus Žagarės seniūnijos teritorijoje esančių įmonių ir nevyriausybinių organizacijų komandos, kurių nariai turės galimybę pasitikrinti savo žinias apie nekilnojamąjį kultūros paveldą ir laimėti įdomių prizų.

Rugsėjo 19 d.

  • 13.00 val. Žagarės kultūros centre (Miesto a. 36) Paskaita „Viskas apie mažąją architektūrą“ (lektorius muziejininkas Darius Vičas, knygos „Medinis Joniškio krašto mažosios architektūros paveldas“ autorius).
  • 15.00 val. Raktuvės koplyčioje (Raktuvės g. 44) vyks Edukacinis užsiėmimas – restauracijos darbo pristatymas „Kryžius pasakoja apie praeitį“. Edukacijos vedėjas Kauno projektavimo, restauravimo ir statybos instituto restauravimo dirbtuvių vadovas Raimondas Bridikis. Dirbtuvių metu bus supažindinta kaip restauravimu siekiama atskleisti kultūros vertybės estetinę ir istorinę  reikšmę, kiek įmanoma išsaugoti autentišką kūrinio pavidalą (paliekami kiekvienos epochos kultūros elementai, nesiekiama stiliaus vientisumo) bei pratęsti jo gyvavimą. Pamatysime, kaip konservuojant šalinami pažeidimai, gedimai, konservuojamos autentiškos ir atkuriamos trūkstamos dalys.
  • 18.00 val. Žagarės kultūros centre (Miesto a. 36) vyks Dėlionės edukacija „Surink ir prisimink“, kurios metu iš mažosios architektūros nuotraukų bus paruoštos dėlionės (puzlės) ir žemėlapiai. Edukacijos metu bus renkamos dėlionės ir žemėlapyje pažymima objekto buvimo vieta. Surinktos dėlionės bus įrėmintos ir naudojamos kaip mobili parodėlė.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija tel. 8 674 45 711 arba el. p. zkc.dijana@gmail.com.

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook