Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 20 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje pristatyta Joniškio rajono savivaldybės patirtis

Praeitą savaitę savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotame seminare „Viešųjų pirkimų centralizavimas: iššūkiai, nauda ir vizija“, kuris buvo skirtas savivaldybių vadovams, priimantiems sprendimus organizuojant viešuosius pirkimus savivaldybėse.

Seminare dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pavaduotoja Jovita Petkuvienė, Viešosios įstaigos CPO LT (CPO) direktorius Darius Vedrickas, savivaldybių merai, administracijų vadovai, viešųjų pirkimų skyrių vedėjai.

Efektyvus viešųjų pirkimų vykdymas ne tik užtikrina racionalų lėšų panaudojimą, skatina ekonomiką, bet ir didina visuomenės pasitikėjimą. Europos Komisija pabrėžia, kad viena iš viešųjų pirkimų efektyvumą skatinančių priemonių, kurios didina perkamąją galią ir leidžia sumažinti kainą – pirkimų centralizavimas. Seminaro metu daug diskutuota apie tai, kad centralizuota pirkimų sistema leidžia pasiekti didesnį administravimo efektyvumą, didesnę specialistų kompetenciją ir specializaciją bei sutelkti ekspertines žinias.

Joniškio rajono savivaldybės administracija – viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kuri jau šiuo metu vykdo centralizuotus viešuosius pirkimus. Administracijos direktorė pristatydama savivaldybės patirtį akcentavo, kad centralizuojant viešuosius pirkimus yra siekiama įgyvendinti keletą strateginių tikslų – viešuosius pirkimus planuoti skaidriai, atsakingai nustatyti jų poreikius, racionaliai planuoti ir naudoti biudžeto lėšas, mažinti administracinę naštą ir pirkimo procedūras. Savivaldybė vykdo elektros, automobilinių degalų (benzino A95, dyzelino, suskystintų naftos dujų), transporto priemonių draudimo, telemetrinės stebėjimo sistemos centralizuotus pirkimus.

Visai nesenai, lapkričio mėnesį vykdytas konsoliduotas elektros energijos pirkimas per centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) visoms Joniškio rajono savivaldybės įstaigoms, įmonėms, kurios yra elektros vartotojai. Rezultatas – visoms 32 įstaigoms įvykdytas vienas viešasis pirkimas,  kurio planuotas lėšų poreikis 24 mėn. laikotarpiui buvo 917 tūkst. Eur, faktinis rezultatas – nupirkta už 724 tūkst. Eur arba 193 tūkst. Eur mažiau, nors nuo 2020 metų elektros energijos kainos vidutiniškai didėja 15 proc.

V. Kulvinskienė pažymėjo, kad parengiamasis darbas buvo sudėtingas, iš viso buvo parinkti 7 skirtingi elektros tarifai (vienos laiko zonos, dieninis/naktis, pagal laiko intervalus, priklausomai skaitiklio tipą ir kt.), pritaikant kiekvienai įstaigai, tačiau bendras rezultatas džiugina – lėšų elektros energijai savivaldybė per du metus galės skirti 193 tūkst. Eur mažiau, todėl akivaizdu, kad tai priemonė efektyviam biudžeto lėšų naudojimui.

Administracijos direktorė padėkojo viešuosius pirkimus organizuojantiems Joniškio savivaldybės administracijos specialistams už viešųjų pirkimo centralizavimo idėjos įgyvendinimą ir tikisi sėkmingo proceso kitais metais.

 Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook