Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. kovo 29 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Diskutuota apie Pedagoginės psichologinės tarnybos perspektyvas

Balandžio 16 d. į apskrito stalo diskusiją rinkosi mero pavaduotoja V. Aleknavičienė, administracijos direktorius A. Rudnickas,  Joniškio rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J. Novogreckis, specialistės E. Damalakaitė ir A. Lukšaitė Lapinskienė.

Susitikimo metu diskutuota apie Pedagoginės psichologinės tarnybos veiklą, aptarti sunkumai, su kuriais susiduria šios tarnybos darbuotojai, numatytos veiklos perspektyvos.

Joniškio rajono švietimo centrui laikinai vadovaujanti R. Šilinienė pristatė šios įstaigos padalinį. Pedagoginė psichologinė tarnyba veikia 13 metus, joje dirba 7 specialistai. Švietimo centrui laikinai vadovaujanti R. Šilinienė nurodė, kad šiuo metu labai svarbu išspręsti klausimą dėl higienos paso. Jo įstaiga kol kas neturi.

Tarnybos psichologė A. Sakalienė akcentavo, kad komanda stipri ir kompetentinga, specialistai glaudžiai bendradarbiauja vienas su kitu. Tarnybos darbuotojos teigė, kad svarbiausia tarnybos veikla – vaikų raidos sutrikimų, ugdymosi problemų tyrimas ir vertinimas, individualios konsultacijos, pedagoginė, psichologinė, socialinė pagalba švietimo įstaigoms ir švietimo bendruomenės nariams.

Tarnybos specialistai aptarė savo darbo specifiką, pabrėžė didelius darbo krūvius, nes mokymosi sunkumų ir raidos sutrikimų turinčių vaikų skaičius didėja. Dėl nedidelių atlyginimų sunku į tarnybą pritraukti naujų darbuotojų, o numatytas etatų skaičius nėra pakankamas.

Tarnyboje dirba neurologas, turintis reikiamą licenciją ir galintis konsultuoti vaikus. Neurologas R. Stankuzevičius teigė, kad kasmet ateina vis daugiau vaikų, kuriems nustatomos sudėtingos diagnozės, kai kurie jau būna gydęsi ir užsienio valstybių gydymo įstaigose. Jiems reikalinga visapusiška pagalba, tad gydytojas juos konsultuoja, teikia rekomendacijas.

Savivaldybės administracijos direktorius A. Rudnickas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J. Novogreckis aptarė šios įstaigos finansavimo klausimus. Jie pabrėžė, kad švietimo centras, palyginus su ankstesniais metais, gauna didesnį finansavimą, lėšų skiriama tiek, kiek leidžia teisės aktai.

Mero pavaduotoja V. Aleknavičienė aptarė higienos paso problemą ir teigė, jog savivaldybė imsis žingsnių, kad šis klausimas būtų išspręstas.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė E. Damalakaitė pristatė tarnybos darbuotojų darbo grafikus ir atkreipė dėmesį, kad kai kurie darbuotojai vienu metu dirba keliose įstaigose. Pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos paragintos peržiūrėti ir pasikoreguoti savo darbo grafikus, taip pat suderinti savo darbo laiką su tų įstaigų, kuriose dirba, vadovais.

Susitikimo metu  akcentuota, kad labai svarbu palaikyti glaudžius, bendradarbiavimu, tarpusavio supratimu ir pagalba grįstus Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos ryšius.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook