Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. gruodžio 9 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Atidarytas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės namas–ekspozicija

Lapkričio 9 d. Joniškyje vyko Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės namo–ekspozicijos atidarymas, sukvietęs ne tik nemažą būrį susidomėjusių miestelėnų, bet ir kitų garbių svečių. Į šventę iš Kauno atvyko Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vaikaitė skulptorė Dalia Palukaitienė.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, dalyvavęs namo ekspozicijos atidarymo renginyje, padėkojo visiems prisijungusiems prie šios iniciatyvos, tvarkant, puoselėjant istorinę atmintį ir įteikė  Joniškio rajono savivaldybės mero padėkos raštą Žiemgalos kultūros draugijos pirmininkei, projekto vadovei bei Joniškio kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Ilonai Osipovai už rūpinimąsi Joniškio krašto istorine atmintimi bei kūrybines iniciatyvas.

Žiemgalos kultūros draugijos Joniškio skyrius 2019 m. įgyvendino projektą „Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gimtasis namas – vieša ekspozicija“, kurio esmė Joniškio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijai priklausantį, šiuo metu negyvenamą namą, panaudoti kaip pagrindą viešai, nuolat visiems prieinamai atminties ekspozicijai. Ekspozicija skirta aktualizuoti Joniškyje gimusios lietuvių rašytojos, visuomenės veikėjos, literatūros ir meno kritikės, dramaturgės, poetės, vertėjos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės atminimą jos gimtinėje. Projektą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Projekto įgyvendinimo metu Parapija atnaujino namo fasadą, atliko kitus būtinus tvarkybos darbus, o Draugija įrengė ekspoziciją. Surengtos dvi talkos su visuomene. Vasarą čia buvo atvykęs S. ir M. K. Čiurlionių provaikaitis pianistas prof. Rokas Zubovas ir kultūros istorikė Nida Gaidauskienė.

Projekto partneriai – Joniškio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapija, Joniškio kultūros centras, Nevalstybinis Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės memorialinis kambarys-muziejus (globėja Dalia Ona Palukaitienė), Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Ekspozicija atidaryta adresu Bažnyčios g. 3, Joniškis.

Joniškio rajono savivaldybės administracija
Parengta pagal Žiemgalos draugijos informaciją,

J. Ivanausko, L. Karaliūno nuotraukos.

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook