Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Organizuotas savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupės posėdis

Vakar vyko Joniškio rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupės, kuriai vadovauja savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, posėdis. Posėdžio metu apžvelgta savižudybių situacija ir vertinta jų prevencijos sistema Joniškio rajone, diskutuota dėl teikiamų paslaugų efektyvumo, peržiūrėtas pagalbos teikimo savižudybės grėsmę patiriantiems, savižudybės krizę išgyvenantiems ir išgyvenusiems asmenims algoritmas, vertintas atsakingų institucijų komunikavimo procesas.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad neužtikrinamas glaudus tarpsektorinis bendradarbiavimas. Įstaigos, teikiančios pagalbą savižudybės grėsmę patiriantiems, savižudybės krizę išgyvenantiems ir išgyvenusiems asmenims, nepakankamai komunikuoja, keičiasi informacija. Pastebėta, kad būtina daugiau dėmesio skirti iš gydymo įstaigų į namus paleistų mėginusių, ketinusių nusižudyti asmenų artimiesiems.

Pasak savivaldybės mero pavaduotojos Vaidos Aleknavičienės, svarbu, kad Joniškio psichikos sveikatos centras informuotų seniūnijas apie įvykį ir derintų psichologinės pagalbos teikimą mėginusių nusižudyti asmenų šeimos nariams. Ji pasiūlė į pagalbos asmenims teikimo veiklas įtraukti Joniškio visuomenės sveikatos biuro darbuotojus ir didesnį dėmesį skirti atvejo vadybos paslaugų teikimo rajone koordinavimui.

Joniškio rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupė nutarė dėl informacijos teikimo Joniškio psichikos sveikatos  centrui bei rajono šeimos gydytojams kreiptis į VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos kliniką. Taip pat nutarta dėl artimiausiu metu organizuoti susitikimą su seniūnijų socialinio darbo specialistais.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook