Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. gegužės 27 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Draugystę planuojama sutvirtinti bendradarbiavimo sutartimi

Kovo 16–19 dienomis Konino miesto (Lenkijos Respublika) prezidento Jozefo Novickio kvietimu tarptautiniame giminingų miestų festivalyje Konine lankėsi Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela ir jos vadovė, savivaldybės tarybos narė Edita Rudienė.

Šventėje dalyvavo ir kitos oficialios delegacijos iš Moldovos, Lenkijos, Kinijos, Čekijos, Ispanijos, Rusijos su savo krašto meno kolektyvais ar atlikėjais. Su visais minėtais užsienio partneriais Konino miesto savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis arba ketinimo protokolus.

Joniškiečiai surengė keletą koncertų Konino mieste ir rajone. Jų pasirodymus lydėjo gausiausi žiūrovų plojimai ir asmeninės padėkos. Ne veltui turbūt sakoma, kad daugelį užsieniečių žavi tradicinė lietuviška muzika ir jos melodingumas. 

Kol scenoje šoko, dainavo liaudies kolektyvai, koncertų salėje šurmuliavo velykinė amatininkų, liaudies meistrų mugė. Vietiniai gyventojai šiemet pasigedo juodos lietuviškos duonos ir vis klausinėjo joniškiečių, ar jos šiemet taip ir nepavyks įsigyti.

Konino miesto gyventojai, pasirodo, labai vertina joniškiečių gaminamą duoną ir apie ją pasakoja vaizdžiai, su dideliu pasigėrėjimu. Keletą metų iš eilės Joniškio delegacija veždavo į Lenkiją juodą duoną, tačiau šiemet nusprendė šios tradicijos atsisakyti. Pasirodo, be reikalo. Kitąmet prie šios tradicijos bus grįžtama.

Šventės metu Konino miesto prezidentas J. Novickis buvo sužavėtas Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapelos atliekamais muzikiniais kūriniais. Dėkodamas už puikų pasirodymą, jis kapelos vadovę E. Rudienę apdovanojo padėka už puikų pasirodymą, o Joniškio rajono savivaldybės merui Gediminui Čepuliui buvo padėkota už gražų bendradarbiavimą, plėtojamus kultūrinius mainus.

Po koncerto įvyko Joniškio rajono savivaldybės atstovų ir Konino miesto prezidento J. Novickio susitikimas, kurio metu buvo kalbėta apie galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Prieš susitikimą su Konino miesto vadovu Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė E. Šivickaitė kalbėjosi su Joniškio rajono savivaldybės meru G. Čepuliu ir aptarė minėtą klausimą.

Ji sakė, kad Joniškio rajono vadovas nemato kliūčių galimam oficialiam bendradarbiavimui, tačiau būtina parengti tarybos sprendimo projektą ir gauti rajono tarybos pritarimą, norint daugelį metų besitęsiančią draugystę sutvirtinti bendradarbiavimo sutartimi. Jei savivaldybės taryba pritars dvišalei bendradarbiavimo sutarčiai, ji bus pasirašyta birželio mėnesį vyksiančios Joniškio miesto dienos šventės metu.

Nuo 2006 metų Joniškio rajono savivaldybė yra užmezgusi draugiškus ryšius su Konino miestu, o 2009 metais gegužės 16 dieną tarp savivaldybių buvo pasirašytas ketinimų protokolas.

Švietimo. kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019