Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Mero Vitalijaus Gailiaus kreipimasis

Mieli joniškiečiai, vakar žiniasklaidoje išplatinta žinia, apie galimą viruso atvejį Joniškio rajone, tikiu, sukėlė daugumos joniškiečių susirūpinimą. Noriu pranešti, kad ryte Joniškio ligoninės gydytojas patvirtino, jog asmeniui atliktas COVID-19 viruso testas buvo neigiamas. Tai buvo pirmasis, tikriausiai iš daugelio, išbandymų mums visiems.

Neeilinė situacija Lietuvoje ir Joniškio rajone verčia mus priimti griežtus, tačiau būtinus sprendimus. Grėsmės daugelio žmonių sveikatai akivaizdoje, nepopuliarūs sprendimai ne tik galimi, bet tiesiog privalomi. Galbūt savivaldybės administracijos veiksmai kažkam gali pasirodyti nepopuliarūs – bet jie nukreipti apsaugoti mus visus nuo pačių blogiausių neigiamų pasekmių.

Visų ugdymo įstaigų uždarymas, darbo nuotoliniu būdu organizavimas, įvairių įstaigų ar verslininkų laikinas veiklos sustabdymas, tai tik kelios iš priemonių, kurios yra net nesvarstytinos, o privalomos, norit išvengti skaudžių pasekmių.

Visiems mums atsiųstas didelis išbandymas, ir tik jis parodys, kaip kiekvienas iš mūsų yra pajėgus jį išgyventi. Nepasiduokime blogoms emocijoms ir kritikai, stenkimės išlikti ramūs, rūpinkimės savo ir aplinkinių sveikata. Nelikime abejingi tiems, kam mūsų pagalbos labiausiai reikia.

Nuolat bendraudami su sveikatos priežiūros įstaigomis žinome, kad visi jose dirbantys asmenys yra arba artimiausiu metu bus aprūpinti visomis būtinosiomis medicininėmis apsaugos priemonėmis. Žmonės yra pasirengę darbui ekstremaliomis sąlygomis. Tam negailima nei lėšų, nei laiko.

Nors darbas su pacientais vykdomas nuotoliniu būdu, niekas nėra paliekamas be nežinios. Pirminės sveikatos priežiūros centro specialistai nuolat komunikuoja su savo klientais telefonu, esant būtinybei vyksta į namus. Joniškio ligoninėje ir kitose įstaigose, priimant pacientus yra laikomasi visų procedūrų vengiant perteklinių kontaktų.

Ar esame gerai pasirengę visiems išbandymams parodys artimiausios dienos, bet tikrai dedame visas pastangas, kad pasekmės būtų minimaliausios. Kad ir kaip bebūtų, galiu atvirai pasakyti, kad tikrai nebijome perteklinių ar nepopuliarių sprendimų, kurie šiuo metu yra daromi ir bus daromi toliau. Šiandien tai yra būtina.

Mes visi dirbame žmogui ir dėl žmogaus. Būkime pilietiški. Būkime sveiki.

 Meras Vitalijus Gailius

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook