Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. lapkričio 29 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dėl atliekų išmetimo

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad Atliekų tvarkymo taisyklėse yra nurodyta, kad atliekų turėtojams draudžiama išmesti komunalines atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ir kitur bei palikti atliekas šalia konteinerių. Tačiau yra nesilaikoma nustatytos tvarkos ir dažnai gyventojai atliekas išmeta bet kur, nors ir yra sudarytos sąlygos tinkamai pašalinti susidariusias komunalines atliekas.

Atėjus rudeniui ypač aktualu yra žaliųjų atliekų tvarkymas. Žaliosios atliekos – tai sodų, parkų ir želdynų tvarkymo biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, daržo atliekos).

Šiaulių regiono gyventojai žaliąsias atliekas gali pristatyti į Žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje iš 1 gyventojo per metus nemokamai priimama iki 300 kg žaliųjų atliekų. Daugiau informacijos rasite čia.

Individualių namų bei sodų bendrijų gyventojai, kurie turi galimybę žaliąsias atliekas kompostuoti, jas kompostuoja savo namų ūkiuose ir/arba naudojasi individualiais žaliųjų atliekų surinkimo konteineriais. Šie konteineriai tuštinami pagal grafiką

Visi atliekų turėtojai – daugiabučių ir individualių namų, sodų ir garažų valdų savininkai, įmonės, įstaigos, organizacijos ir būstą administruojančios įmonės privalo vadovautis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo ir savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių nuostatomis.

Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“. Numatytos baudos iki 600 Eur.

Raginame visus tvarkyti aplinką atsakingai ir susikaupusias komunalines atliekas, įskaitant ir šakas, lapus, žolę, daržo atliekas ir kitas žaliąsias atliekas, pašalinti į šioms atliekoms skirtas priemones.

VŠĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook